Dlaczego po porodzie warto wybrać się do osteopaty i fizjoterapeuty

 

ania
Jestem zdania, że po porodzie wizyta u osteopaty oraz fizjoterapuety uroginekologicznego powinna być zalecana jak wizyta kontrolna u ginekologa.

To kilka argumentów, dlaczego tak myślę:)

Zmiana wagi ciała (zarówno w trakcie ciąży jak i po niej) wpływa na mechanikę ciała. Często po pordzie zaczynają boleć biodra, kolana, pojawia się płaskostopie. Powiększający się podczas ciąży brzuch zmienia krzywizny kręgosłupa i ustawienie żeber.
Co prawda w okresie połogu możliwości regeneracyjne organizmu są ogromne, ale karmienie i noszenie dziecka mimo wszystko powodują znaczne obciążenia dla kręgosłupa. Szybko zastosowana terapia manualna pozwala na skuteczne pozbycie się bólu, a w przyszłości uniknięcie rehabilitacji kręgosłupa.

Panie po cięciu cesarskim oraz po nacięciu krocza (!) dostają instruktaż jak pracować z blizną pooperacyjną.
Blizna te mają w sobie często duży ładunek emocjonalny. Są przypadki, że kobieta boi się dotykać tej blizny, ponieważ wiąże się to z niemiłymi wspomnieniami z okresu okołoporodowego. Dlatego też, należy indywidualnie dobrać metody rehabilitacji.
Dzięki właściwie dobranym ćwiczeniom mięśni dna miednicy leczymy nietrzymanie moczu, ale również jesteśmy w stanie zwiększyć satysfakcję podczas współżycia.
Co tu dużo mówić pojawienie się dziecka w domu to życiowa rewolucja. Natura tak to zaprogramowała. że to głównie MAMA ma w tym czasie więcej obowiązków.

Jesteś w ciaży lub po porodzie?
Szukasz masażu dla kobiet w ciąży lub fizjoterapii uroginekologicznej? Zapraszamy do rejestracji na zabiegi.
Skuteczna rehabilitacja w Gdańsku = Gabinet Anny Skowrońskiej :)

Rejestracja:
Tel. 585055105 lub 514 201 740
Rejestracja on-line w zakładce zarejestruj się w górnym prawym rogu strony.

powrót do strony głównej
kontakt: kontakt@gabinetanny.pl.