Skuteczna Rehabilitacja Gdańsk


Od wielu lat zajmujemy się profesjonalną pomocą w różnych dolegliwościach. Tworzymy zespół wykwalifikowanych specjalistów niosących pomoc pacjentom cierpiącym na bóle pleców, nóg, ramion, głowy oraz brzucha. Podchodzimy do każdego człowieka w sposób indywidualny i spoglądamy na jego ciało jako na jednolitą całość. Nasza wiedza i doświadczenie w dziedzinie anatomii oraz fizjologii pozwala trafnie stawiać diagnozy, dzięki którym możemy dobrać odpowiednią technikę rehabilitacji w gdańskim gabinecie. Obejmujemy swoją opieką również osoby, które wymagają naszej pomocy po przebytych urazach kręgosłupa oraz kończyn górnych i dolnych.


Ból pleców – jak może pomóc rehabilitacja

Każdy, kto doświadczył bólu w okolicy kręgosłupa, wynikającego z nieprawidłowej postawy, zwyrodnień lub urazów powypadkowych, powinien skorzystać z pomocy fizjoterapeuty. Skuteczność rehabilitowania pacjenta zależy od kilku czynników, takich jak:

 • trafna diagnoza;
 • odpowiednio dobrane techniki masażu i terapii manualnej;
 • dostosowania panelu ćwiczeń;
 • nastawienia psychicznego pacjenta.

Najczęściej do naszego gabinetu rehabilitacji w Gdańsku trafiają osoby, dla których ból pleców jest dolegliwością towarzyszącą od lat. Ogranicza to ich aktywność ruchową i wynika zwykle z zaburzeń fizjologicznych krzywizm kręgosłupa *hiperlordoza, hiperkifoza), dyskopatii oraz stanów pourazowych. Dla niektórych pacjentów najskuteczniejszą metodą jest rehabilitacja polegająca na wykonywaniu specjalnie dobranych ćwiczeń, które wzmacniają mięśnie.


Z pomocą przychodzą również serie zabiegów masażu leczniczego wykonywanego w odpowiednich miejscach wpływające na zmniejszenie napięcia mięśniowego. Dodatkowo dzięki osteopatii, będącej metoda leczenia manualnego, osteopata wpływa na strukturę całego ciała i przyczynia się do uśmierzenia bólu pleców, zwiększenia zakresu ruchomości stawów oraz poprawy funkcjonowania organizmu. Kręgosłup jest osią ciała, dlatego tak duże znaczenie ma jego sprawność,a jej brak może spowodować ogólne złe samopoczucie fizyczne i psychiczne.


Przeciwwskazań do stosowania terapii wykonywanej przez osteopatę jesy niewiele, dlatego w naszym gdańskim gabinecie gościmy również kobiety w ciąży, dla których masaż jest praktycznie jedynym dostępnym i niezabronionym panaceum na bolące plecy. Należy pamiętać, że w przypadku zwyrodnieniowych zmian kręgosłupa dobór sposobu rehabilitacji poprzedzany jest wykonaniem badań obrazowych i w razie konieczności konsultacją z lekarzem odpowiedniej specjalizacji (ortopeda, reumatolog). Fizjoterapeuta na podstawie tych danych i wiedzy na temat funkcjonowania układu ruchu będzie mógł dostosować właściwe dla pacjenta sposoby i techniki terapii.


Rehabilitacja po urazie


Przywracanie pełnej sprawności osobie, która w wyniku wypadku uszkodziła kręgosłup jest procesem wymagającym czasu, wiedzy i doświadczenia rehabilitanta oraz zaufania pacjenta do stosowanych metod. Nasi specjaliści pracujący w Gdańsku mają odpowiednie kompetencje i wiedzę z zakresu terapii pourazowej. Przywracają również sprawność po złamaniach, skręceniach kończyn dolnych i górnych, uszkodzeniach więzadeł. Do najczęstszych urazów kręgosłupa powodujących dysfunkcję ruchową i bóle pleców należą:

 • uszkodzenia odcinka szyjnego (zwykle na skutek wypadków drogowych);
 • przeciążenia kręgosłupa, w wyniku nieprawidłowego dźwigania ciężarów lub uprawiania sportów przekraczających możliwości fizyczne;
 • zwichnięcia kręgosłupa na skutek uderzenia w głowę lub upadku na plecy;
 • złamania kręgosłupa.

Rehabilitacja po urazie jest czasochłonna i wymaga sporego wysiłku od chorego. Ze względu na dogodną lokalizację I dobry dojazd do naszego gabinetu przyjmujemy pacjentów z całego Gdańska, którzy chcą poddać się terapii wspierającej przywrócenie funkcji układu ruchu i zmniejszającej ból pleców i innych części ciała.


Urazy bezwzględnie wymagające rehabilitacji obejmują również złamania kości nogi lub ręki. Fizjoterapeuci zajmujący się rehabilitacją pourazową przeprowadzają serię masaży polegających przyśpieszeniu regenaracji organizmu poprzez uciki odpowiednich miesj ciała. Zabiegi te w czasie pierwszego etapu ich trwania mogą powodować dyskomfort, a także być bolesne. Z czasem pacjenci odczuwają wyraźną ulgę, mięśnie wracają do właściwego napięcia, a dzieki ćwiczeniom wzrasta ich siła.


Rehabilitowanie osób po urazie kręgosłupa obejmuje również poprawę ogólnej wydolności organizmu, czynności układu oddechowego i krążeniowego. Bardzo często występuje konieczność pracy nad czynnościami życia codziennego takimi jak czesanie się (prawidłowy chwyt). Pisanie, bieganie. Skuteczna rehabilitacja zmniejsza również poziom stresu, będącego rezultatem urazu.


Jak skutecznie przejść rehabilitację po urazie


Pacjenci, którzy przebyli urazy kręgosłupa, lub innych elementów układu ruchu, zgłaszają się do naszego gabinetu w Gdańsku z nadzieją na wysoką skuteczność rehabilitacji. Za każdym razem dokładnie analizujemy dokumentację medyczną, wyniki badań przeprowadzonych w szpitalu oraz zdjęcia obrazujące stopień uszkodzenia. Przeprowadzamy dokładny wywiad z rekonwalscentem i wykonujemy badanie jego stanu fizycznego. Pozytywny efekt leczenia wynika w znacznym stopniu od zaufania i wiary w możliwości, jakie ze sobą niosą ćwiczenia oraz różnego rodzaju masaże lecznicze. Czynniki mające znaczący wpływ na powodzenie rehabilitacji pourazowej to:

 • wysokie kwalifikacje fizjoterapeuty;
 • zaufanie pacjenta i wiara w sukces;
 • dobrze przygotowany plan terapii, dostosowany do indywidualnych potrzeb i możliwości chorego;
 • systematyczność przeprowadzanych zabiegów i wykonywania zalecanych ćwiczeń aktywizujących układ ruchu.

Zajmujemy się także zabiegami wspierającymi rekonwalescencję sportowców, którzy doznali urazów w trakcie zawodów lub treningów. Dla nich szczególnie ważny jest czas odzyskania pełnej sprawności fizycznej. Niekiedy nie można przyspieszyć pewnych procesów. Zawsze jednak podkreślamy, że dzięki skutecznej rehabilitacji regeneracja organizmu jest znacznie szybsza. Skuteczna rehabilitacja to sukses fizjoterapeuty przede wszystkim zaangażowanego w ten proces pacjenta. Dobry fizjoterapeuta potrafi w odpowiedni sposób zmotywować pacjenta do pracy co znacznie poprawia skuteczność rehabilitacji.


Rehabilitacja po Mastektomi


Rehabilitacja po Mastektomii obejmuje drenaż limfatyczny, ćwiczenia przeciwobrzękowe, pielęgnację i mobilizację blizny pooperacyjnej.

 

Terapie przeciw migrenowe


Terapia przy Bólach Głowy, Migrenach, Bólu Zatok
Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że jest inna możliwość terapii bólu głowy i zatok niż farmakologia. Stymulacja odpowiednich punktów na twarzy połączona z masażem i ćwiczeniami pozwala na wzmocnienie odpowiednich partii mięśniowych, rozluźnienie powięziowe w okolicach twarzy i głowy co daje dużą ulgę oraz uczucie odprężenia.

Zapraszamy na Konsultacje