Home office syndrom

 

ania
Po pierwszym tygodniu funkcjonowania Gabinetu w czasie Covid-19 mamy następujący wniosek: już niebawem będziemy mieć nową jednostkę chorobową - HOME OFFICE SYNDROM.
Jak się okazało dla większości z Was praca z domu nie jest ani łatwa, ani przyjemna. Przede wszystkim dlatego, że często w warunkach domowych nie ma odpowiedniego stanowiska do pracy.
Odpowiedniego, czyli takiego, żeby można było pracować ergonomicznie.

Zasiadasz, więc tam gdzie znajdziesz dla siebie kącik. Nie chcesz rzucać się w oczy domownikom i tęskniąc przez chwilę za swoim biurkiem w pracy, zaczynasz wykonywać zawodowe obowiązki.
Początkowo na to jak siedzisz nie zwracasz uwagi, ale po kilku dniach zauważasz, że:

-ból głowy pojawia się częściej niż zwykle
-zaczęły drętwieć Ci ręce
-sztywność i napięcie mięśni karku i barków robi się nie do wytrzymania
-zaczął pojawiać się nawet ból kręgosłupa lędźwiowego
-masz problemy ze snem.

Możemy Ci podpowiedzieć na jakie podstawowe kwestie powinieneś/powinnaś zwrócić uwagę zasiadając do pracy w domu:

-Musisz mieć dobre podparcie, czyli obie nogi spoczywają na podłodze, a oba guzy kulszowe (najbardziej wystające kości na pupie podczas siedzenia) podparte są na krześle.
-Unikaj siedzenia z jedną noga pod pośladkiem lub z noga założona na nogę. Takie pozycje podczas siedzenia sprawiają, że Twoja miednica jest krzywo ustawiona. Efektem może być ból w odcinku lędźwiowym kręgosłupa.
-Jeżeli to możliwe pracuj przy biurku lub stole, a nie na kanapie czy fotelu‼️
-Jak tylko usiądziesz możesz podłożyć swoje ręce pod guzy kulszowe i sprawdzić czy podobnie odciążasz prawą i lewą stronę. Jeżeli nie - skoryguj swoją pozycję, tak abyś czuł/czuła podobne obciążenie na obu dłoniach.
-Twoje przedramiona i łokcie powinny być podparte, najlepiej na blacie, na którym masz klawiaturę komputera. Dzięki temu unikniesz nadmiernego napięcia w obrębie obręczy barkowej.
Przy okazji łatwiej będzie Ci utrzymać wyprostowaną pozycję pleców.

Staraj się robić przerwy w pracy lub przynajmniej odrywać wzrok od komputera, żeby dać odpoczynek swoim oczom. Przemęczone oczy sprawiają, że zbliżasz głowę do monitora. Postawą zaczynasz przypominać żółwia i ten sposób przeciążasz szyjny odcinek kręgosłupa.
Problemy w odcinku szyjnym są częstym powodem drętwiejących rąk.

Nie stosowałeś do tej pory tych prostych metod korekcji pozycji podczas siedzenia??

Spróbuj wprowadzić zmiany już dziś‼️

Jeżeli mimo to, nie możesz sam poradzić sobie z dolegliwościami, które Cie męczą przypominam, że nasz Gabinet jest znowu czynny.
Szukasz skutecznej rehabilitacji zapraszamy do Gabinetu Zdrowie to Podstawa. Gdańsk Wrzeszcz ulica gen. de Gaulle`a 2A, Rejestracja:
tel. 585055105 lub 514 201 740

powrót do strony głównej




kontakt: kontakt@gabinetanny.pl.