Przychodzi Pacjent do Gabinetu, bo skręcił „kostkę”...

 

ania
Skręcenie stawu skokowego zdarza się często NIE TYLKO osobom aktywnym fizycznie. Pacjentów z tą przypadłością jest w naszym Gabinecie naprawdę sporo.
Bliski mojemu sercu Piłkarz Amator, kilka lat temu skręcił staw skokowy. Nie ma w tym nic dziwnego, wielu osobom się to przytrafia. Panika jednak była olbrzymia, dramaturgia rosła z minuty na minutę, a brzemię choroby wypełniło nie tylko nasze mieszkanie, ale chyba cały blok...
A PRAWDA JEST TAKA, ŻE w większości przypadków skręcony staw skokowy uruchamia się SZYBKO, trzeba tylko odpowiednio postępować!!! 
Piłkarz Amator już postępowanie zna. Potrafi nawet z charakterystyczną dla EKSPERTA ???powagą udzielać wskazówek swoim Kolegom z drużyny. Postępowanie opiszę w następnym poście, a teraz wyjaśnię: 
Kiedy Pacjent ze skręconą „kostką” powinien trafić do Naszego Gabinetu i dlaczego?
Im szybciej tym lepiej.
Nawet w fazie ostrej idealnie działają techniki zmniejszające obrzęk. Żeby nie podrażniać uszkodzonej okolicy wykonuje się drenaż ogólnoustrojowy. Natomiast na staw skokowy można zaaplikować taping medyczny wykorzystując klejenie przeciwobrzękowe. Gdy opuchlizna i ewentualne krwiaki znikną należy jak najszybciej mobilizować staw do ruchu. Stan zapalny jest w przypadku skręcenia stawu skokowego naszym sprzymierzeńcem, ponieważ aktywizuje procesy samoleczenia się organizmu. Jeżeli jest to możliwe unikamy leków przeciwzapalnych. Po skręceniu stawu skokowego konieczne są odpowiednia ćwiczenia wzmacniające i stabilizujące staw. 
DLACZEGO potrzebna jest rehabilitacja? Musimy pamiętać, że pozostawienie skręconego stawu skokowego bez rehabilitacji zaburza prawidłowe chodzenie i może być przyczyną BÓLU KOLANA, BIODRA LUB KRĘGOSŁUPA.
Jeżeli miałeś skręcony staw skokowy zapraszamy na wizyty w Gabinecie. Najlepiej niezwłocznie po skręceniu, ale pamiętaj również, że na odpowiednie ćwiczenia nigdy nie jest za późno.
Jak wiecie w naszym Gabinecie najlepszy Pan Od Ćwiczeń to mrg Mariusz Szulc. Już dziś możesz zapisać się na wizytę korzystając z rejestracji on-line :)

powrót do strony głównej
kontakt: kontakt@gabinetanny.pl.