Osteopatia Gdańsk

Anna Skowrańska osteopatia gdańsk

Osteopatia to system diagnostyki i leczenia schorzeń, w którym nie stosuje się inwazyjnych metod zabiegowych ani farmakoterapii, a jedynie techniki manualne. Zgodnie z najważniejszym założeniem osteopatii ludzkie ciało jest jednością, więc dysfunkcje w określonym narządzie czy układzie są ściśle powiązane z działaniem całego organizmu. Metodami osteopatii nie leczy się poszczególnych jednostek chorobowych, lecz człowieka, z uwzględnieniem indywidualnych uwarunkowań, które mogą wpływać na jego stan zdrowia

Metodami osteopatii naturalne zdolności organizmu do samoregulacji i autoregeneracji. Przy użyciu pracy manualnej, poprawiamy ruchomość stawów, mięśni, zmniejszamy napięcie układu nerwowego oraz poprawiamy przepływ płynów w organizmie. Dzięki temu dolegliwości bólowe Pacjenta zmniejszają się oraz uzyskujemy optymalną ruchomości i funkcję każdej części ciała Pacjenta. Osteopatia jest doskonałym uzupełnienie leczenia klasycznego, wpływa na przyśpieszenie regeneracji organizmu i powrót do pełni sił.

Czym jest terapia wisceralna?

Terapia wisceralna to jeden z najistotniejszych kierunków osteopatii. Nazywa się ją także osteopatią trzewną, ponieważ stosowane w niej techniki terapeutyczne to manualna praca na narządach wewnętrznych jamy brzusznej. Praktykowana w Gabinecie Rehabilitacji i Osteopatii w Gdańsku terapia wisceralna ma wielowiekową tradycję. Choć jak dotąd jej skuteczności nie potwierdzono metodami naukowymi, współcześnie rozwinięta została o gruntowną wiedzę na temat fizjologii i anatomii i – podobnie jak inne zabiegi osteopatyczne – uznawana jest za cenne uzupełnienie konwencjonalnego leczenia.

Na czym polega terapia wisceralna?

Terapia wisceralna, jaką prowadzimy w naszym gabinecie w Gdańsku, to swego rodzaju masaż brzucha i znajdujących się w nim narządów. Celem zabiegu jest rozluźnienie napiętych mięśni gładkich, zastymulowanie lepszego przepływu krwi i limfy, poprawa procesów trawiennych. Dzięki terapii wisceralnej wspomagamy pracę narządów wewnętrznych. Terapia ta ma na celu przywrócenie prawidłowego napięcia, elastyczności i ruchomości narządów w obrębie jamy brzusznej oraz zapobieganie powstawaniu w ciele zastojów. Konsekwencją jest poprawa funkcji danego narządu, która przekłada się na zdrowie całego organizmu.

Czemu służy terapia wisceralna?

Przewlekłe napięcie mięśniówki gładkiej inne nieprawidłowości dotyczące narządów jamy brzusznej to zwykle efekt niezdrowego stylu życia – braku ruchu, nieprawidłowej diety, nadmiernego stresu. Zaburzenia skutkują rozwojem szeregu chorób, często niepowiązanych bezpośrednio z żołądkiem czy jelitami. Przywrócenie układowi trzewnemu jego fizjologicznego stanu może posłużyć terapii takich problemów, jak:

  • refluks żołądkowo-przełykowy,
  • choroby wątroby,
  • zespół jelita drażliwego,
  • nadwaga i otyłość,
ale też uporać się z takimi dolegliwościami, jak bolesne miesiączki, nawracające zapalenie pęcherza, rwa kulszowa, obrzęki kończyn. Poprawa funkcji narządów jamy brzusznej sprzyja lepszemu dotlenieniu i odżywieniu całego organizmu, wzmacnia odporność i poprawia samopoczucie psychiczne. Pierwsze efekty odczuwalne są tuż po zabiegu.

Kto może zgłosić się do osteopaty:

• osoby z bólem kręgosłupa ( przeciążeniowy, rwa kulszowa, rwa udowa, dyskopatia)

• osoby mające problemy z układem trawienia np. bóle brzucha, refluks, zaparcia

• osoby po operacjach np. w obszarze jamy brzusznej, klatki piersiowej, operacje ginekologiczne

• pacjenci po leczeniu onkologicznym

• osoby borykajace się z bólem głowy

• pacjenci z chorobami przewlekłymi, którzy chca zadbać o jakość swojego życia i utrzymac mozliwie największą sprawność

W naszym Gabinecie na zabieg rehabilitacyjny możesz umówic się do: