Anna Skowrańska rehabilitacja gdańsk

Przychodzi Pacjent do Gabinetu...bo cierpi z powodu BRUKSIZMU ?

Hmm...a co to takiego bruksizm?????

Bruksizm w języku potocznym to zgrzytanie zębami i zaciskanie ich. Najczęściej do zgrzytania dochodzi nocą, a pierwsze objawy pozornie nie są związane z zębami. Zaczyna boleć głowa, pojawiają się szumy w uszach i dolegliwości ze strony mięśni szyi. Dopiero na wizycie kontrolnej u stomatologa, gdy słyszysz, że powierzchnie zębów są pościerane zaczynasz łączyć fakty.

Ostatnio miałam pacjentkę, która zawodowo zajmuje się śpiewem. Mięśnie oddechowe oraz mięśnie jamy ustnej wykonują ogromną pracę. Zarówno przy jedzeniu jak i podczas śpiewania. Czyli pracują na 2 etaty.

Kto z Was tak miał, wie dobrze, że w pewnym momencie trzeba powiedzieć dość ❗️❗️❗️ Nieliczni wiedzą, że mięśnie żucia można rozluźniać poprzez pracę manualną. Tak, tak dobrze przeczytałeś, można je rozluźniać rękami. Czyli jak to wygląda ❓❓❓

Osteopata lub fizjoterapeuta (po szkoleniach z zakresu pracy stomatologicznej) zakłada rękawiczki i pracuje zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz jamy ustnej. Oczywiście pacjent musi wyrazić zgodę na tego typu pracę!!! Poza tym sprawdza się między innymi napięcie mięśni w obrębie głowy i oraz mięśnie i ruchomość kręgosłupa szyjnego.

Jeżeli:

✓ zgrzytasz zębami

✓ ziewasz i słyszysz klikanie w stawie skroniowo-żuchwowym

✓ miałeś zabieg chirurgiczny w obrębie jamy ustnej

✓ szumi Ci w uszach, a wykluczyłeś inne możliwe przyczyny

✓ masz w ostatnim czasie więcej stresu

Ta terapia jest właśnie dla Ciebie.

Zainteresował Cię ten temat i masz jakieś pytania, na każde z chęcią odpowiem.

Zachęcam do kontaktu w wiadomościach prywatnych lub przez maila: kontakt@gabinetanny.pl

P.S. Bliski mojemu sercu Piłkarz Amator miał w swojej karierze zawodowej okres gdy pracował na lotnisku jako koordynator obsługi naziemnej. Dużo stresu, wszystko na czas, liczyła się każda sekunda. Praca zmianowa, często w nocy, mało odpoczynku...Wtedy miał też incydent ze zgrzytającymi zębami. Każda praca może powodować stres i opisaną dolegliwość. W naszym gabinecie pomożemy z tą oraz z innymi dolegliwościami.

Zapraszamy

W naszym Gabinecie na zabieg fizjoterapii stomatologicznej możesz umówic się do:

Katarzyna Michno Mgr fizjoterapii, Fizjoterapeuta stomatologiczny

Katarzyna Michno

Mgr fizjoterapii, Fizjoterapeuta stomatologiczny