Anna Skowrańska rehabilitacja gdańsk

1. Przeprowadzamy Wywiad.

Na początku wizyty przeprowadzamy dokładny wywiad. Przed wykonaniem terapii potrzebne są informacje dotyczące ogólnego stanu zdrowia, przebytych urazów, wcześniejszego leczenia, wykonywanego zawodu.

Wiele osób dziwi się gdy przy wywiadzie poza dolegliwościami bólowymi pytamy między innymi o jakość snu, problemy z trawieniem, czy dolegliwości ginekologiczne. Taka wiedza daje obraz ogólnego stanu zdrowia i pozwala na całościowe podejście do problemu pacjenta oraz na dobranie odpowiednich technik pracy podczas terapii. np. u osoby po operacji będziemy pracować inaczej niż u Delikwenta, którego pasja jest bieganie maratonów;)

2. Badanie.

Podczas badania manualnego oceniane jest napięcie mięśniowe, ruchomość stawów, przeprowadza się testy różnicujące pochodzenie bólu. Jeżeli jakiś obszar w ciele pacjenta wzbudza szczególny niepokój i mamy podejrzenia, że problem nie jest pochodzenia mięśniowo-stawowego prosimy o wykonanie dodatkowej diagnostyki (np. usg,rtg) lub konsultacji z lekarzem specjalistą.

3. Terapia.

Terapia osteopatyczna polega na delikatnych działaniach manualnym mających na celu poprawę ruchomości stawów i wyrównanie napięć mięśniowych. Metody dobierane są indywidualnie do potrzeb pacjenta.

Częstotliwość spotkań ustalana jest w zależności od schorzenia. Po terapii pacjent otrzymuje zalecenia odnoszące się do trybu życia jak również może otrzymać zalecenie konsultacji z innym specjalistą np. dietetykiem, psychologiem.

Czy do wizyty trzeba się specjalnie przygotować? Na pierwszą wizytę należy zabrać dokumentację medyczną np. RTG, MRI. Aby podczas wizyty czuć się komfortowo warto ubrać się w wygodny, nie ograniczający ruchów strój np. dres, luźna koszulka.

W razie pytań jesteśmy do Waszej dyspozycji na fb oraz pod adresem mailowym kontakt@gabinetanny.pl

W naszym Gabinecie na drenaz limfatyczny możesz umówić się do:

Aleksandra Zielińska Mgr fizjoterapii

Aleksandra Zielińska

Mgr fizjoterapii, studentka V roku Akademii Osteopatii