Anna Skowrańska rehabilitacja gdańsk

Jako, że majówka jest w Polsce czasem do odpoczynku i w planach są różniej maści wycieczki, my mieliśmy pojechać do Wrocławia liczyć krasnale. Ale jak to z Dziećmi bywa plany mogą się szybko zmienić. Baśka złapała rotawirusa z uporczywą gorączką, więc mimo długich uników, nie było wyjścia...wylądowaliśmy trochę bliżej - w gdańskim szpitalu dziecięcym na Polanki.

Po wyjściu ze szpitala dorosła część naszej rodziny również zmagała się z nieprzyjemnymi konsekwencjami rotawirusa...

Na szczęście siły wracają, ale na dwór na długo wyjść jeszcze nie można, nie pozostało więc nic innego jak naskrobać kolejny wpis z serii:

Przychodzi pacjent do Gabinetu...a pacjentem jest MÓJ OSOBISTY MĄŻ, który na placu boju poległ jako ostatni. Chory mężczyzna postępuje w specyficzny sposób, więc majówka nie majówka, nie było wyjścia... trzeba brać się do roboty.

ZAPYTACIE: O co chodzi?? Wirus był, ale nie ma, kilka dni w toalecie, przecierpieli co swoje i już. Po co wizyta w Gabinecie???

Już tłumaczę:

Po uporczywych wymiotach podrażniony jest cały układ pokarmowy, ale szczególnie jego górny odcinek: gardło, przełyk i żołądek. Często konsekwencją tego podrażnienia jest ból głowy oraz kręgosłupa w odcinku szyjnym i piersiowym.

Dzieje się tak z kilku powodów:

❌ Po pierwsze, choć ciężko to sobie wyobrazić, przełyk przyczepia się do kości znajdującej się z tyłu głowy – kości potylicznej i biegnie ku dołowi po lewej stronie ciała wzdłuż klatki piersiowej.

❌❌ Po drugie za jego unerwienie odpowiedzialny jest między innymi jeden z nerwów czaszkowych - nerw błędny.

❌❌❌ Po trzecie (powód bardzie przyziemny) pozycja podczas wymiotów, nie należy do najwygodniejszych :\

Co z tym można zrobić?

Z technik wisceralnych (praca manualna z narządami wewnętrznymi) wykorzystujemy rozluźnienie żołądka, przełyku i tak zwany balans żołądkowo-przełokowy. Dodatkowo w przypadku tego typu pacjentów idealnie sprawdza się praca z kością skroniową i potyliczą, bo w niewielkiej dziurce między tymi kośćmi nerw błędny opuszcza czaszkę. Oczywiście w postępowaniu terapeutycznym, nie możemy zapomnieć o pracy nad mięśniami okolicy szyi i głowy.

Można zrobić jeszcze kilka rzeczy, ale jak wiecie w naszym Gabinecie terapia dobierana jest indywidualnie do potrzeb pacjenta.

Jeżeli masz podobny problem, szukasz porady? zapraszam do kontaktu: kontakt@gabinetanny.pl, z chęcią odpowiem na Twoje pytania.

Przypominam, że rejestracja on-line czynna jest całodobowo na stronie www.gabinetanny.pl zakładka Umów wizytę

W naszym Gabinecie na drenaz limfatyczny możesz umówić się do:

Aleksandra Zielińska Mgr fizjoterapii

Aleksandra Zielińska

Mgr fizjoterapii, studentka V roku Akademii Osteopatii