Anna Skowrańska rehabilitacja gdańsk

Skręcenie stawu skokowego zdarza się często NIE TYLKO osobom aktywnym fizycznie. Pacjentów z tą przypadłością jest w naszym Gabinecie naprawdę sporo.

Bliski mojemu sercu Piłkarz Amator, kilka lat temu skręcił staw skokowy. Nie ma w tym nic dziwnego, wielu osobom się to przytrafia. Panika jednak była olbrzymia, dramaturgia rosła z minuty na minutę, a brzemię choroby wypełniło nie tylko nasze mieszkanie, ale chyba cały blok...

A PRAWDA JEST TAKA, ŻE w większości przypadków skręcony staw skokowy uruchamia się SZYBKO, trzeba tylko odpowiednio postępować!!!

Piłkarz Amator już postępowanie zna. Potrafi nawet z charakterystyczną dla EKSPERTA ???powagą udzielać wskazówek swoim Kolegom z drużyny. Postępowanie opiszę w następnym poście, a teraz wyjaśnię:

Kiedy Pacjent ze skręconą „kostką” powinien trafić do Naszego Gabinetu i dlaczego? Im szybciej tym lepiej.

Nawet w fazie ostrej idealnie działają techniki zmniejszające obrzęk. Żeby nie podrażniać uszkodzonej okolicy wykonuje się drenaż ogólnoustrojowy. Natomiast na staw skokowy można zaaplikować taping medyczny wykorzystując klejenie przeciwobrzękowe. Gdy opuchlizna i ewentualne krwiaki znikną należy jak najszybciej mobilizować staw do ruchu. Stan zapalny jest w przypadku skręcenia stawu skokowego naszym sprzymierzeńcem, ponieważ aktywizuje procesy samoleczenia się organizmu. Jeżeli jest to możliwe unikamy leków przeciwzapalnych. Po skręceniu stawu skokowego konieczne są odpowiednia ćwiczenia wzmacniające i stabilizujące staw.

DLACZEGO potrzebna jest rehabilitacja? Musimy pamiętać, że pozostawienie skręconego stawu skokowego bez rehabilitacji zaburza prawidłowe chodzenie i może być przyczyną BÓLU KOLANA, BIODRA LUB KRĘGOSŁUPA.

Jeżeli miałeś skręcony staw skokowy zapraszamy na wizyty w Gabinecie. Najlepiej niezwłocznie po skręceniu, ale pamiętaj również, że na odpowiednie ćwiczenia nigdy nie jest za późno.

Jak wiecie w naszym Gabinecie najlepszy Pan Od Ćwiczeń to mrg Mariusz Szulc. Już dziś możesz zapisać się na wizytę korzystając z zakładki Umów wizytę

W naszym Gabinecie na drenaz limfatyczny możesz umówić się do:

Aleksandra Zielińska Mgr fizjoterapii

Aleksandra Zielińska

Mgr fizjoterapii, studentka V roku Akademii Osteopatii