Anna Skowrańska rehabilitacja gdańsk

Skrótów używanych do zapamiętania postępowania jest sporo, ja jestem wierna słowu PRICE z małymi modyfikacjami.

Protection - Ochrona

Rest - Odpoczynek

Ice - Lód

Compresion - Kompresja

Elevation - Uniesienie

#Ochrona i #Odpoczynek pozostawiamy bez zbędnych komentarzy, tu wątpliwości raczej nie ma...

#Lód

UWAGA❗️❗️❗️ UWAGA❗️❗️❗️i jeszcze raz UWAGA❗️❗️❗️

NIE należy chłodzić stawu skokowego OD RAZU PO URAZIE!!! dlaczego???przecież, aż kusi żeby wyciągnąć mrożonkę z lodówki... ponieważ lód powoduje zwężenie naczyń krwionośnych i dzięki temu działa przeciwobrzękowo, czyli mniej krwi dopływa do okolicy urazu, a lokalny stan zapalny jest naszym sprzymierzeńcem. To proces fizjologiczny krew musi dopłynąć tak szybko jak to możliwe do uszkodzonego miejsca, bo wraz z nią idzie „pożywienie” dla uszkodzonej tkanki i pozwala jej się szybko regenerować. W pierwszej dobie po urazie unikamy lodu!!!

Jeżeli miałeś skręcony staw skokowy zapraszamy na wizyty w Gabinecie. Najlepiej niezwłocznie po skręceniu, ale pamiętaj również, że na odpowiednie ćwiczenia nigdy nie jest za późno.

#Kompresja

Najlepiej zastosować do tego bandaż elastyczny, ale UWAGA nie bandażujemy stopy z maksymalnym naciągiem bandaża, to nie jest stabilizacja tylko kompresja. Krew musi dopływać i odpływać z tej okolicy w miarę swobodnie. Kompresja ma za zadanie zbliżyć do siebie uszkodzone tkanki, bo przyśpiesza to proces regeneracji!!!

#Uniesienie

Wykorzystujemy tu grawitację, alby nadmiar płynu ze spuchniętej okolicy mógł łatwiej odpłynąć.

Jak to wszystko masz za sobą zachęcam do szybkiej rehabilitacji, dzięki niej szybko zapomnisz o urazie :)

Jeżeli chcesz skorzystać z rehabilitacji u nas zapraszamy do rejestracji tel 58 505 51 05 lub 514 201 740 lub on-line Umów wizytę, Jeżeli masz inne zaufane miejsce wybierz się tam jak najszybciej :)

W naszym Gabinecie na zabieg rehabilitacyjny możesz umówic się do:

Aleksandra Zielińska Mgr fizjoterapii

Aleksandra Zielińska

Mgr fizjoterapii, studentka V roku Akademii Osteopatii