Anna Skowrańska rehabilitacja gdańsk

Przychodzi Pacjent do Gabinetu po endoprotezie biodra, po wycięciu wyrostka robaczkowego, po cięciu cesarskim. Czy wiesz co ich wszystkich łączy???

Taaaak, zgadłeś to BLIZNA.

Ale przecież ta operacja była 20 lat temu...więc nie ma znaczenia.???

Prawda jest inna. Znaczenie ma ogromne!!! A im starsza blizna tym więcej może zasiać zamieszania w naszym ciele.

Dlaczego?

Ponieważ nie ruszana blizna usztywnia okolicę, w której się znajduje.

Wyobraź sobie, że nasze ciało to idealnie dopasowany kombinezon. Pech chciał, że podczas nagłego ruchu kombinezon pękł. Na szczęście można było zaszyć dziurę. Czy teraz strój leży równie dobrze jak wcześniej? Może w miejscu zszycia nie jest źle, ale gdzieś wyżej jakoś dziwnie się marszczy.

Podobnie jest z blizną.

Może już się do niej przyzwyczaiłeś i nie wygląda wcale źle, nie boisz się jej dotknąć, ale zmieniła napięcie tkanek w swojej okolicy. Co sprawia, że ból spowodowany blizną w reguły jest oddalony od miejsca zabiegu. Szczególnie gdy jest to stara blizna. Dlatego wydaje się, że jest ona bez znaczenia.

Wszyscy, którzy byli lub są moimi Pacjentami wiedzą, że z uporem maniaka powtarzam Wam, że mobilizacja blizny, czyli ruszanie nią jest BARDZO ważne. I nie jest to wcale tajna osteopatyczna wiedza tylko podstawowe postępowanie po zabiegu operacyjnym. Jeżeli nie wiesz od czego zacząć, czujesz dyskomfort przy dotykaniu blizny lub wzbudza to w Tobie niepokój udaj się do specjalisty po instruktaż.

Do Gabinetu Zdrowie to Podstawa możesz zapisać się korzystając z rejestracji telefonicznej pod numerem 514 201 740 lub on-line Umów wizytę

Jeżeli masz do nas za daleko poszukaj sprawdzonego specjalisty w Twojej okolicy lub napisz do nas mamy w kilku miastach osoby godne polecenia:)

W naszym Gabinecie na zabieg rehabilitacyjny możesz umówic się do:

Aleksandra Zielińska Mgr fizjoterapii

Aleksandra Zielińska

Mgr fizjoterapii, studentka V roku Akademii Osteopatii