Anna Skowrańska rehabilitacja gdańsk

Przychodzi Pacjent do Gabinetu...po przeziębieniu...

Pomyślisz: HEHE niech lepiej idzie na spacer przewietrzyć się trochę, a nie do Gabinetu Rehabilitacji.

A ja Ci powiem: Że najlepiej niech idzie na spacer do Gabinetu Rehabilitacji na ul. gen. de Gaulle`a 2A w gdańskim Wrzeszczu:)

Zapytasz: Niby dlaczego?

Bo pomożemy mu pozbyć się bólu pleców i żeber po uporczywym kaszlu, aby podczas rzeczonego spaceru nie sapał jak kobieta w 9 miesiącu ciąży ;) oraz sprawimy, że będzie mógł swobodnie skręcić głowę, żeby obejrzeć się na przejściu dla pieszych.

Dlaczego tak się dzieje, że wyżej wspomniane dolegliwości przypominają nam o przeziębieniu, które dawno powinno iść w niepamięć???

Ponieważ główne mięśnie wdechowe to przepona i mięśnie międzyżebrowe zewnętrzne. Przepona to przepiękny mięsień, który ma przyczepy na mostku, dolnych żebrach, a jej odnogi schodzą do kręgosłupa lędźwiowego. Pogłębione wdechy podczas kaszlu sprawiają, że przepona pracuje więcej, co może skutkować bólem pleców w odcinku lędźwiowym oraz bólem w klatce piersiowej przy głębokim wdechu. W szczególnych przypadkach do wdechu angażowane są tak zwane mięśnie pomocnicze do których zaliczamy niektóre mięśnie szyi. Dlatego swobodne skręcenie głowy zaczyna sprawiać trudności.

Jeżeli męczą Cię podobne dolegliwości nie czekaj, aż przejdą same. Poprzez całodobową rejestrację on-line zarejestruj się na wizytę i na przekór wszystkim przyjdź na spacer do Gabinetu Rehabilitacji :)

W naszym Gabinecie na zabieg rehabilitacyjny możesz umówic się do:

Aleksandra Zielińska Mgr fizjoterapii

Aleksandra Zielińska

Mgr fizjoterapii, studentka V roku Akademii Osteopatii