Gabinet masażu Gdańsk

gabinet masażu Gdańsk

Masaż – czym jest i komu może pomóc?

Masaż to jedna z najstarszych i najpowszechniejszych form terapii – od tysiącleci praktykowana w różnych zakątkach świata. W związku z faktem, że masaż funkcjonował w obszarze medycyny naturalnej niemal wszystkich kultur, dziś znanych jest bardzo wiele technik takiego oddziaływania leczniczego. W wielu przypadkach ich skuteczność została potwierdzona licznymi badaniami i zostały włączone w poczet metod współczesnej medycyny. Nawet te spośród bardzo starych technik, których efektywności nie udało się wyjaśnić naukowo, uznawane są często za cenne uzupełnienie konwencjonalnego leczenia. Jaki jest wspólny mianownik rozmaitych rodzajów masaży? Kiedy warto z nich skorzystać?

Czym jest masaż?

Masaż to zabieg leczniczy lub kosmetyczny. W jego przebiegu oddziałuje się różnego typu bodźcami mechanicznymi na tkanki, sprężyście je odkształcając, co oznacza, że nie zmieniają one trwale swojego kształtu. Odkształcenie ustępuje po usunięciu siły, która je spowodowała. Wspomniane bodźce można wywołać z użyciem różnego typu urządzeń i akcesoriów, ale w klasycznym ujęciu na ciało masowanej osoby oddziałuje się manualnie – czyli dłońmi terapeuty. Nie bez znaczenia jest przy tym siła czy tempo tego oddziaływania. W zależności od charakteru wykonywanych ruchów można osiągnąć różne cele terapeutyczne. Każdy gabinet masażu ma zwykle pewną specjalizację i kieruje swoją ofertę do określonej grupy klientów.

Kto może skorzystać z masażu?

Z masażu skorzystać może praktycznie każdy, o ile nie ma ku temu indywidualnych przeciwwskazań. Zazwyczaj jednak osoba, dla której z jakichś względów nieodpowiedni jest np. masaż tkanek głębokich, może poddać się innej formie tego zabiegu. Przykładowo, choć większości masaży nie stosuje się u kobiet ciężarnych, istnieją specjalne, dedykowane im techniki, które służą zniesieniu takich ciążowych dolegliwości, jak obrzęki czy ból kręgosłupa.

  Korzyści z masażu mogą odnieść m.in. osoby::
 • z rozmaitymi dolegliwościami bólowymi,
 • w trakcie rekonwalescencji po zabiegach chirurgicznych,
 • wymagające rehabilitacji w schorzeniach neurologicznych
 • po kontuzjach, urazach, wypadkach,
 • z wadami postawy czy deformacjami w obrębie kończyn,
 • zmagające się z obrzękami limfatycznymi,
 • potrzebujące regeneracji po wysiłku lub przygotowania do niego (np. sportowcy)
 • chcące zadbać o stan swojej skóry,
 • zmęczone, zestresowane, potrzebujące relaksu.

Gabinet masażu w Gdańsku

Centrum Rehabilitacji i Osteopatii w Gdańsku specjalizuje się w wykonywaniu manualnego masażu leczniczego. Nasz zespół to fizjoterapeutki z gruntownym wykształceniem akademickim rozszerzonym o szereg kursów podyplomowych. Korzystamy z technik masażu klasycznego. Pracę z pacjentem opieramy również na osteopatii.

Naszą ofertę wyróżniają autorskie programy terapii dla kobiet ciężarnych i z problemami uroginekologicznymi, a także dla osób zmagających się z dolegliwościami w obrębie głowy i szyi, np. z bruksizmem. Ponadto wykonujemy masaże relaksacyjne i liftingujące

W naszym gabinecie masażu pracują: