Masaż relaksacyjny Gdańsk

Anna Skowrańska rehabilitacja gdańsk

Masaż relaksacyjny to zabieg idealny dla osób przemęczonych, zmagających się z negatywnymi skutkami przewlekłego stresu. Wpływa korzystnie zarówno na samopoczucie fizyczne, jak i psychiczne. Masaż relaksacyjny jest niezwykle przyjemny i należy do najchętniej wybieranych. Istnieje niewiele przeciwwskazań do tego zabiegu, więc może skorzystać z niego niemal każdy, kto potrzebuje zregenerować siły w trudnym okresie życia lub po prostu odpocząć po ciężkim dniu.

Na czym polega masaż relaksacyjny?

Masaż relaksacyjny bazuje na zasadach masażu klasycznego. Fizjoterapeuta wykorzystuje takie techniki, jak głaskanie, rozcieranie, ugniatanie. Ruchy są jednak powolniejsze, mniej intensywne, bardziej płynne, symetryczne. Cały zabieg ma bowiem służyć przede wszystkim wyciszeniu. Z tego samego względu rezygnuje się z technik służących pobudzeniu układu nerwowego, takich jak oklepywanie czy wibracja.

Masaż relaksacyjny może obejmować całe ciało lub jego wybrany obszar, np. same plecy lub głowę. Wpływa to na czas zabiegu. Całościowy masaż relaksacyjny trwa zwykle około 60 minut, w przypadku jednej partii ciała – 30 minut. Podczas zabiegu Klient znajduje się w pozycji leżącej, sprzyjającej rozluźnieniu wszystkich mięśni. Głębokiemu relaksowi sprzyja także odpowiednia atmosfera, np. przygaszone światło, odpowiednio dobrana muzyka.

Aby Klient odniósł z masażu relaksacyjnego jak największą korzyść, prócz technik manualnych często stosuje się dodatkowe elementy służące rozluźnieniu, a przy okazji zdrowiu i urodzie. Terapeuci często sięgają po olejki eteryczne, specjalne balsamy do ciała, ziołowe stemple, kamienie wulkaniczne albo takie naturalne produkty, jak miód czy czekolada. W naszym Gabinecie Rehabilitacji i Osteopatii w Gdańsku masaż relaksacyjny wykonujemy z wykorzystaniem masła shea.

Czym jest masło shea?

Masło shea to tłuszcz pozyskiwany z nasion drzewa Masłosz Parka. Od wieków wykorzystywany jest z dobrym skutkiem w afrykańskiej medycynie ludowej. Ze względu na swoje wyjątkowe właściwości kosmetyczne ostatnimi czasy zyskuje ogromną popularność w kulturze Zachodu. Masło shea jest zasobnym źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych, witamin, minerałów i polifenoli. Zastosowane na skórę wykazuje silne właściwości odżywcze, regeneracyjne, przeciwzapalne i antyoksydacyjne. Stało się pożądanym składnikiem kosmetyków do ciała. Znakomicie nadaje się także jako surowiec do masażu

Masaż z wykorzystaniem ciepłego masła shea doskonale nawilża przesuszoną skórę oraz pomaga odbudować warstwę hydrolipidową, a tym samym zabezpiecza ją przed utratą wilgoci i jędrności. Tworzy też na skórze barierę chroniącą przed szkodliwym wpływem promieniowania UV, mrozu czy smogu. Ogranicza ryzyko wystąpienia infekcji skórnych czy reakcji alergicznych. Ze względu na swoje właściwości hipoalergiczne masło shea jest odpowiednie dla każdego typu skóry – nawet wrażliwej, skłonnej do podrażnień. Co więcej, surowiec ten ma bardzo przyjemny, kojący aromat.

Masaż relaksacyjny z użyciem masła shea

Masaż relaksacyjny, który wykonujemy w naszym gabinecie w Gdańsku, ma wszystkie zalety tego typu zabiegów. Jest to masaż terapeutyczny, który świetnie rozluźnia nadmiernie napięte mięśnie (a tym samym zmniejsza dolegliwości bólowe pochodzenia mięśniowego), działa antystresowo i odprężająco. Nawet jednorazowe spotkanie z terapeutą służy obniżeniu stężenia tzw. hormonów stresu (kortyzolu, adrenaliny) we krwi, a przyczynia się do produkcji serotoniny, dopaminy i endorfin (czyli „hormonów szczęścia”).

    Regularne korzystanie z masażu relaksacyjnego ma znacznie więcej korzystnych rezultatów:
  • poprawia ukrwienie, a tym samym odżywienie i dotlenienie tkanek,
  • obniża ciśnienie krwi, zmniejsza częstość akcji serca,
  • zmniejsza obrzęki i służy redukcji tkanki tłuszczowej,
  • przyspieszenia usuwanie szkodliwych metabolitów,
  • reguluje rytm okołodobowy,
  • wzmacnia zdolności poznawcze (pamięć, koncentrację),
  • ułatwia radzenie sobie ze stresem, stabilizuje nastrój.

Praktykowany przez nas masaż gorącym masłem shea dodatkowo wpływa korzystnie na zdrowie i urodę skóry – ujędrnia ją, służy jej lepszemu odżywieniu, wspomaga usuwanie toksyn. Przyjemny zapach masła shea długo utrzymuje się na skórze, co jest elementem aromaterapii. Terapeutyczne jest także wykorzystanie ciepłego surowca. Płynne masło shea przyjemnie rozgrzewa tkanki, co sprzyja ich lepszemu ukrwieniu, a także efektowi głębokiego odprężenia.

Wskazania do zabiegu:

• wzmożone napięcie mięśni

• brak jędrności i elastyczności skóry

• nadmierny stres

• spowolniony metabolizm

W naszym Gabinecie na masaż ciepłym masłem shea możesz umówić się do:

Aleksandra Zielińska Mgr fizjoterapii

Aleksandra Zielińska

Mgr fizjoterapii, Osteopata