ból brzucha

Przychodzi Pacjent do Gabinetu bo... ma problemy z bólem brzucha.

Wzdęcia, gazy, burczenie w brzuchu, zaparcia. Gdy jesteśmy w towarzystwie te objawy są raczej krępujące, gdy jesteśmy w samotności można sobie pozwolić ''puścić bączka'' (lub motylka) w spokoju, ale problemu to nie rozwiązuje...

Co sprawia, że w Naszym Gabinecie możemy pomóc złagodzić dolegliwości tego typu?🕵️‍♂️✋📖

✓ Czynność skurczową jelita możemy wspomóc poprzez manualne (ręczne) rozciąganie odpowiednich jego części. Idealnie nadają się do tego techniki wisceralne stosowane w obrębie jamy brzusznej i klatki piersiowej.

✓ Sensacje żołądkowe często pojawiają się w sytuacjach bardziej stresujących. Praca z układem nerwowym pomoże zmniejszyć nieprzyjemne objawy.

✓ Dodatkowo u osób, które miały operacje w obrębie jamy brzusznej konieczne jest wykonywanie mobilizacji blizny. Jak prawidłowo wykonywać mobilizację blizny samodzielnie pokażemy Ci podczas wizyty.

Co może potęgować dolegliwości gastryczne?

Dyspareunia może wynikać z wielu bardzo różnych stanów. Są to m.in.:

✓ błędy żywieniowe

✓ przyjmowanie zbyt małej ilości wody dziennie

✓ operacje i blizny w obrębie jamy brzusznej

✓ niedoczynność tarczycy

✓ brak aktywności fizycznej

✓ infekcje jelita

UWAGA!!!

Ból brzucha może sygnalizować również poważną chorobę. Ostry ból połączony z wymiotami, zatrzymaniem wiatrów, krew w stolcu wymagają NIEZWŁOCZNEJ konsultacji z lekarzem.

Zapraszamy do zapisywania się na wizyty, zakładka zarejestruj się oraz pod numerami telefonu tel. 58 505 51 05 oraz tel. 514 201 740. W razie pytań jesteśmy do Waszej dyspozycji na fb oraz pod adresem mailowym kontakt@gabinetanny.pl

W naszym Gabinecie na zabieg fizjoterapii uroginekologicznej możesz umówic się do:

Patrycja Rutkowska-Cieślak Mgr fizjoterapii, Fizjoterapeuta uroginekologiczny

Patrycja Rutkowska-Cieślak

Mgr fizjoterapii, Fizjoterapeuta uroginekologiczny