Masaż twarzy z elementami masażu Kobido w Gdańsku

masaż twarzy z elementami masażu Kobido gdańsk

Japoński masaż Kobido cieszy się coraz większym zainteresowaniem jako „lifting bez skalpela”, czyli nieinwazyjna metoda służąca poprawie stanu cery i owalu twarzy. W takich dużych miastach jak Gdańsk czy Kraków coraz łatwiej też znaleźć gabinet stomatologiczny, który oferuje zabiegi fizjoterapeutyczne w obrębie struktur narządu żucia. Nieczęsto zdarza się jednak synergia obu postępowań terapeutycznych. Póltoragodzinny masaż twarzy jest połączeniem masażu kobido z technikami wykorzystywanymi w fizjoterapii stomatologicznej. Na czym polega i jakie daje efekty?

Czym właściwie jest masaż Kobido?

Fizjoterapia stomatologiczna to dziedzina zajmująca się diagnostyką, leczeniem i profilaktyką dolegliwości w układzie stomatognatycznym. Należą do nich m.in. bruksizm, zaburzenia połykania czy nawracające bóle głowy. Szczegółowe informacje na temat celów i metod fizjoterapii stomatologicznej można znaleźć na innej podstronie naszego Gabinetu. A czym jest i czemu służy japoński masaż twarzy?

Masaż Kobido to zabieg przeznaczony dla osób potrzebujących rozluźnienia w obrębie twarzy połączonego ze spektakularnym efektem liftingu. Złożoność technik stosowanych podczas tej procedury osiągnąć jednocześnie wiele celów terapeutycznych. Masaż ten poprawia przepływ limfy i krwi. Dzięki temu skóra jest lepiej odżywiona i dotleniona, zmniejsza się obrzęk na twarzy, usuwane są toksyny. To zaś spowalnia proces starzenia się , stopniowo redukuje zmarszczki i zapobiega ich powstawaniu. Innymi słowy – Kobido stymuluje procesy samoodnowy tkankowej, w efekcie której skóra zagęszcza się, staje się bardziej jędrna, a cera zyskuje młodszy, zdrowszy wygląd.

Dodatkowo podczas zabiegu rozluźnianie są mięśnie oczu, żucia mięśnie mimiczne twarzy. Zniesienie nadmiernego napięcia mięśniowego prowadzi do wygładzenia zmarszczek mimicznych, ale przede wszystkim służy terapii szeregu dolegliwości. To właśnie napięcia w obrębie twarzy i jej okolic są przyczyną wielu problemów z zakresu zainteresowań fizjoterapii stomatologicznej!

Jak przebiega masaż Kobido?

Japoński masaż twarzy dzieli się na cztery fazy. Pierwsza służy rozluźnieniu mięśni szyi i karku, wprawieniu Pacjenta w stan odprężenia psychicznego. Na drugim etapie wykonywany jest drenaż limfatyczny, który ułatwia odżywienie i detoksykację masowanych okolic, znosi obrzęki, poprawia koloryt cery. Kluczową fazą masażu kobido jest lifting twarzy możliwy dzięki intensywnym ruchom terapeuty, do których należą uciskanie, rozcieranie czy oklepywanie. Ostatni etap Kobido bazuje głównie na akupresurze i ma na celu poprawę ogólnego samopoczucia Pacjenta poprzez oddziaływanie na jego narządy wewnętrzne.

Masaż Kobido to całkowicie bezpieczna procedura odpowiednia niemal dla każdego. W połączeniu z technikami fizjoterapii stomatologicznej stanowi remedium na naprawdę szerokie spektrum problemów i dolegliwości – nie tylko w obrębie skóry twarzy czy narządu żucia!

Etapy zabiegu:

• masaż tkanek głębokich obejmujący dekolt, szyje i twarz

• masaż miesni jamy ustnej (praca wewnątrz buzi w obrębie mieśni odpowiadajacych za żucie pokarmu)

• masaż relaksujący

• drenaż limfatyczny

• manualne techniki rozluźniajace wykonywane na skórze głowy i na czaszce

• akupresura

• kinesiotaping

PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGU:

• stany zapalne skóry

• zapalenie migdałków

• nowotwory w obrębie głowy

• skóra mocno naczynkowa

• opryszczka

• zabiegi medycyny estetycznej takie jak botoks czy nici liftingujące

W naszym Gabinecie na liftingująco-rozluźniający masaż twarzy możesz umówic się do:

Katarzyna Michno Mgr fizjoterapii, Fizjoterapeuta stomatologiczny

Katarzyna Michno

Mgr fizjoterapii, Fizjoterapeuta stomatologiczny