Jestem zdania, że po porodzie wizyta u osteopaty oraz fizjoterapeuty uroginekologicznego powinna być zalecana jak wizyta kontrolna u ginekologa.
To kilka argumentów, dlaczego tak myślę:)
Zmiana wagi ciała (zarówno w trakcie ciąży jak i po niej) wpływa na mechanikę ciała. Często po pordzie zaczynają boleć biodra, kolana, pojawia się płaskostopie. Powiększający się podczas ciąży brzuch zmienia krzywizny kręgosłupa i ustawienie żeber.
Co prawda w okresie połogu możliwości regeneracyjne organizmu są ogromne, ale karmienie i noszenie dziecka mimo wszystko powodują znaczne obciążenia dla kręgosłupa. Szybko zastosowana terapia manualna pozwala na skuteczne pozbycie się bólu, a w przyszłości uniknięcie rehabilitacji kręgosłupa.
Panie po cięciu cesarskim oraz po nacięciu krocza (!) dostają instruktaż jak pracować z blizną pooperacyjną. Blizna te mają w sobie często duży ładunek emocjonalny. Są przypadki, że kobieta boi się dotykać tej blizny, ponieważ wiąże się to z niemiłymi wspomnieniami z okresu okołoporodowego. Dlatego też, należy indywidualnie dobrać metody rehabilitacji. Dzięki właściwie dobranym ćwiczeniom mięśni dna miednicy leczymy nietrzymanie moczu, ale również jesteśmy w stanie zwiększyć satysfakcję podczas współżycia.
Co tu dużo mówić pojawienie się dziecka w domu to życiowa rewolucja. Natura tak to zaprogramowała. że to głównie MAMA ma w tym czasie więcej obowiązków.
Jesteś w ciaży lub po porodzie?
Szukasz masażu dla kobiet w ciąży lub fizjoterapii uroginekologicznej? Zapraszamy do rejestracji na zabiegi!
© Copyright 2023 - Gabinet Anny: Gabinet rehabilitacji - Gabinet osteopatii Gdańsk | CREATED BY: VirtAS