Anna Skowrańska rehabilitacja gdańsk

Podam Wam kilka przykładów kiedy warto uzupełnić współpracę z osteopatą i fizjoterapeutą o konsultację dietetyczną.

Zgłaszasz się do Gabinetu ponieważ męczą Cię nawracające bóle kręgosłupa, a dodatkowo masz wzdęcia, zaparcia i inne problemy gastryczne.

Wyobraź sobie, że jedziesz w transporcie publicznym, albo po prostu na tylnym siedzeniu auta pomiędzy dwoma otyłymi osobami. Czy jest Ci wygodnie?? Tak samo komfortowo czuje się Twój kręgosłup obok wzdętego jelita (5 m węża ogrodowego w Twojej jamie brzusznej) i powiększonej wątroby...? Nawet jak sam kręgosłup nie ma istotnych problemów to poprzez ból zacznie manifestować, że coś jest nie tak. Jeżeli już korzystałeś z naszej pomocy z powodu bólu kręgosłupa lędźwiowego, wiesz dobrze, że część pracy poświęcamy na pracę z jamą brzuszną. Oczywiste jest jednak, że efekty takiej pracy mają sens (tak naprawdę) tylko wtedy gdy wprowadzimy zmiany żywieniowe. Konsultacja dietetyczna pomoże wprowadzić zmiany żywieniowe krok po kroku. Tak abyś widział co masz robić, gdzie jest przyczyna dolegliwości gastrycznych i jak ją wyeliminować. Zapewne zarówno kręgosłup jak i narządy wewnętrzne będą Ci wdzięczne.

Chcesz przygotować swoje ciało do ciąży i porodu??? Wzmocnić się poprzez odpowiednie ćwiczenia, dobrze czuć się przez całą ciążę? Regularne wizyty u osteopaty i fizjoterapeuty są jak najbardziej wskazane. Odpowiednie dla poszczególnych trymestrów formy terapii pozwolą Ci lepiej funkcjonować zarówno podczas ciąży jak również szybciej wrócić do formy po porodzie. Konsultacja dietetyczna w okresie ciąży i karmienia piersią jest szczególnie ważna dla Pań, które ze względów zdrowotnych lub ze względu na swoje przekonania stosują jakiś rodzaj diety eliminacyjnej (dieta wegetariańska, wegańska, rezygnacja z nabiału itp.). Niestety takie osoby często spotykają się z brakiem zrozumienia ze strony wielu zawodów medycznych. Zdarza się często że słyszą, że taka dieta to tylko wymysł i że mają znowu zacząć „jeść wszystko”. Porada dietetyczna oraz systematyczne wykonywanie badań pozwoli przejść przez okres ciąży i karmienia piersią bez rezygnacji z dotychczasowego sposobu żywienia.

Nie ma co się oszukiwać nadprogramowe kilogramy nie sprzyjają również naszych stawom. Duże obciążenia nasilają problemy zwyrodnieniowe. Dlatego też u pacjentów ze zmianami zwyrodnieniowymi stawów kolanowych czy biodrowych redukcja masy ciała pod okiem specjalisty jest (poza skuteczną, indywidualnie dobraną rehabilitacją) kluczem do lepszego samopoczucia i minimalizacji dolegliwości bólowych.

Jeżeli analizujesz choroby przewlekłe, które występują w Twojej rodzinie i zauważysz, że RZS, ZZSK, nadciśnienie, cukrzyca, alergie są tematem, który wciąż się powtarza warto przeanalizować swój jadłospis. Nie wszystko można zwalić na genetykę!!! Są elementy dzięki, którym możesz opóźnić skutki choroby przewlekłej oraz jej nadejście. W takich przypadkach wiele zależy od sposobu żywienia.

Warto skorzystać z porady dietetyka.

To tylko kilka powodów dla których warto zajmować się swoim zdrowiem kompleksowo korzystając z porad zespołu specjalistów.

W naszym Gabinecie na zabieg osteopatyczny i fizjoterapeutyczny, możesz umówic się do: